Profil

O firmě

KRÁLOVOPOLSKÁ KOVÁRNA, s.r.o. byla založena v roce 1889 a má tedy více jak 120-ti letou tradici ve strojírenské výrobě. V průběhu let prošla několika obdobími rozvoje klasické strojírenské výroby a byla postupně modernizována a doplňována strojním vybavením tak, aby v současné době byla schopna zajistit pro své klienty garanci maximální kvality výkovků včetně tepelného zpracování i strojního opracování.

V roce 2001 byla společnost plně privatizována a jejím 100% vlastníkem se stala firma MBNS-International, s.r.o. Brno a 1.1.2005 byl změněn název společnosti na MBNS KOVÁRNA, s.r.o. Dne 24. 8. 2011 společnost odkoupila Královopolská, a.s. a společnost se vrátila k původnímu názvu KRÁLOVOPOLSKÁ KOVÁRNA ,s.r.o

V současnosti společnost zaměstnává přes 70 zaměstnanců a zaměřuje se na zahraniční trh, kde se uplatňuje cca 60% produkce. Jedná se o země Západní a Severní Evropy. Zbývajících 40% zůstává v České republice a na Slovensku.

Společnost je držitelem systémové certifikace ČSN EN ISO 9001:2009, výrobce polotovarů (výkovků) dle Směrnice PED 97/23 / ES, certifikovaný výrobce polotovarů (výkovků) dle podmínek BUREAU VERITAS, certifikovaný dodavatel výkovků pro jadernou energetiku České i Slovenské republiky .

Zpracováváme výkovky v širokém spektru energetických materiálu ale i obvyklé konstrukční jakosti, uhlíkové a legované oceli. Jako polotovary používáme ingoty, tyče válcované i kontinuálně lité bloky předních Evropských výrobců. Disponujeme kovacím komplexem s hydraulickým lisem ZDYJ 1250/1600t a manipulátorem vybaveným integrovaným řídícím systémem. Zařízení je určeno pro výrobu nejnáročnějších výkovků. Mezi další výrobní zařízení patří rázový buchar, zápustkové kovací centra, komorové ohřívací a zušlechťovací pece, kalící lázně a pily pro odběr zkoušek a dělení materiálu. Výkovky se dodávají dle mezinárodních norem nebo dle speciálních norem zákazníka

Výrobky společnosti nacházejí uplatnění v energetice, v důlních a těžebních zařízeních, při stavbě lodí, vrtných plošin a v dalších speciálních odvětvích.

Mise

Společnost se strojírenskou tradicí

KRÁLOVOPOLSKÁ KOVÁRNA s.r.o. je společnost zabývající se kováním. Vznikla v roce 1889 za účelem výroby potrubí a součástí tlakových nádob. Během posledních let si společnost prošla několika organizačními změnami společně se změnami majitelů. V současné době se jedná o moderní společnost vybavenou zařízením, které splňuje požadavky současných trendů a požadavků.

Garance nejvyšší kvality

Tato společnost používá k výrobě svých produktů materiál předních evropských oceláren, díky tomu jsme schopni vyhovět i těm nejnáročnějším požadavkům současného trhu. KRÁLOVOPOLSKÁ KOVÁRNA s.r.o., vyrábí nejen dle široké škály národních i mezinárodních norem, ale i dle speciálních požadavků zákazníka, kdy na celý výrobní proces jsou vždy aplikovaný kontrolní procedury. Společnost realizuje přísný systém kontrol kvality od nákupu až k finální dopravě zákazníkovi.

Technologie budoucnosti

Naše produkty se používají v oblasti energetiky (vodní, větrné, jaderné, termální a kritické aplikace), v petrochemickém průmyslu, v zemědělství i v ocelářské výrobě, v automobilovém průmyslu, v oblasti přepravy, ve stavebnictví nebo při výrobě lodí a v off-shore aplikacích.

Doplňkové služby

KRÁLOVOPOLSKÁ KOVÁRNA s.r.o. také nabízí svým zákazníkům služby jako je tepelné zpracování, obrábění nebo chemické, mechanické či nedestruktivní zkoušky. Dále zajišťuje metalografické inspekce, kde v této oblasti spolupracuje s vysoce kvalifikovanými společnostmi a instituty, což jí umožňuje nabídnout opravdu širokou škálu testovacích procedur.

Rychlý kontakt
KRÁLOVOPOLSKÁ KOVÁRNA s.r.o.
Křižíkova 3085/68n,
Královo Pole,
612 00 Brno
info@kkovarna.cz

Firmy ve skupině Královopolská slévárna Královopolská Steel Královopolská AB Komponenty

Spolupracujeme